X LO
Kreatywna Edukacja

Gimnazjum nr 25 w Gdańsku jest szkołą kreatywnych umysłów, która wspiera w rozwoju i wychowuje do szczęścia.

Więcej..

Doradztwo zawodowe

W Gimnazjum nr 25 w Gdańsku zajęcia doradztwa zawodowego odbywają się na każdym poziomie kształcenia to znaczy w klasach piewszych, drugich i trzecich.

Więcej..

Współpraca z UE

W Gimnazjum nr 25 w Gdańsku realizowane są międzynarodowe projekty w ramach europejskiego programu Erasmus+ oraz eTwinning.

Więcej..

INDYWIDUALNE ŚCIEŻKI EDUKACYJNE (ISE)

Program autorski Gimnazjum nr 25

  1. Indywidualne ścieżki edukacyjne organizowane są dla uczniów uzdolnionych, zainteresowanych własnym rozwojem.
  2. Liczba uczniów mogących uczestniczyć w zajęciach: 10 - 15 osób.
  3. W zajęciach uczestniczyć mogą uczniowie chętni, jednak pierwszeństwo w przyjęciu mają uczniowie skierowani przez nauczyciela przedmiotu oraz szczególnie uzdolnieni realizujący, na podstawie decyzji dyrektora, indywidualny program nauczania.
  4. Zajęcia ISE rozszerzają treści z danego przedmiotu.
  5. Formy pracy to głównie:
    • realizacja ciekawych projektów edukacyjnych,
    • udział uczniów w zajęciach organizowanych przez uczelnie wyższe, muzea itp.,
    • przygotowanie uczniów do konkursów tematycznych,
    • przygotowanie uczniów do udziału w konkursach kuratoryjnych (laureaci – zwolnieni z egzaminu gimnazjalnego i przyjęci do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej poza warunkami rekrutacji, finaliści otrzymują dodatkowe 10 punktów w „elektronicznym naborze do szkół ponadgimnazjalnych”),
    • zajęcia ISE są realizowane w formie fakultetu, praca ucznia jest dokumentowana i oceniana zgodnie z zasadami WSO.
  6. Każdy uczeń realizujący ISE jest zobowiązany do wzięcia udziału w dwóch konkursach rocznie, zaś w klasie trzeciej dodatkowo do udziału w konkursie kuratoryjnym.
  7. Udział uczniów w konkursach jest oceniany zgodnie z § 3 PSO. Uczeń, który nie weźmie udziału w obowiązkowym konkursie otrzymuje 0 punktów w kategorii A.
  8. Dokumentacja zajęć, włącznie z ocenami uzyskanymi przez uczniów, jest prowadzona w dzienniku zajęć dodatkowych.


ROK SZKOLNY 2016/2017
NAZWA ZAJĘĆ PROWADZĄCY TERMINY ZAJĘĆ
ISE język angielski Agnieszka Styła Pon: 15:50 - 16:35 sala 5
Śro: 07:10 - 07:55 sala 5
Czw: 07:10 - 07:55 sala 5
Pią: 08:00 - 08:45 sala 5
ISE język angielski Hanna Barańska Śro: 07:10 - 07:55 sala 25
ISE język angielski Magdalena Zegarlińska Śro: 08:00 - 08:45 sala 25
Pią: 08:55 - 09:40 sala 5
ISE historia Jolanta Bednarz Wto: 14:55 - 15:40 sala 9
Pią: 15:50 - 16:35 sala 9
ISE historia Magdalena Gulińska Wto: 08:00 - 08:45 sala 29
ISE chemia Dorota Zwiefka Śro: 07:10 - 08:45 sala 31
ISE chemia Katarzyna Czarnobaj Czw: 07:10 - 07:55 sala 31
ISE matematyka Ewelina Szajdziuk Wto: 07:10 - 07:55 sala 11
Wto: 14:00 - 14:45 sala 11
Śro: 14:00 - 14:45 sala 11
Pią: 12:50 - 13:35 sala 11
ISE matematyka Agata Czerniecka Czw: 15:50 - 16:35 sala 8
Pią: 14:00 - 14:45 sala 8
ISE matematyka Paulina Krems Wto: 08:00 - 08:45 sala 28
ISE fizyka Ewa Kłosowska Śro: 15:50 - 16:35 sala 16
Pią: 08:00 - 08:45 sala 17
ISE geografia Daniel Łumianek Śro: 15:45 - 16:30 sala 7
Pią: 07:10 - 07:55 sala 7
ISE biologia Małgorzata Prabucka Czw: 13:40 - 14:25 sala 16
ISE język polski Diana Zbonik Pią: 07:10 - 07:55 sala 12
ISE język polski Elżbieta Mateja Pon: 15:40 - 16:25 sala 22
Pią: 08:00 - 08:45 sala 22
ISE język polski Agnieszka Kunikowska Pią: 08:55 - 09:40 sala 8

Współpraca

Aktywnie działamy we współpracy z: