X LO

UWAGA! WSZYSTKIE NOWE INFORMACJE BĘDĄ ZAMIESZCZANE NA STRONIE X LO

Kreatywna Edukacja

Gimnazjum nr 25 w Gdańsku jest szkołą kreatywnych umysłów, która wspiera w rozwoju i wychowuje do szczęścia.

Więcej..

Doradztwo zawodowe

W Gimnazjum nr 25 w Gdańsku zajęcia doradztwa zawodowego odbywają się na każdym poziomie kształcenia to znaczy w klasach piewszych, drugich i trzecich.

Więcej..

Współpraca z UE

W Gimnazjum nr 25 w Gdańsku realizowane są międzynarodowe projekty w ramach europejskiego programu Erasmus+ oraz eTwinning.

Więcej..


KRONIKA WYJAZDU REPREZENTACJI POLSKI NA MISTRZOSTWA ŚWIATA CHEERLEADERS ORLANDO, USA.

W dniach 26-28.04.2017 w Orlando (USA) na terenie Walt Disney World Resort – duet BALTICA POLAND PCA jako jedyny zespół reprezentował Polskę podczas - 2017 ICU World Cheerleading Championships-National Teams (26-28 April 2017)
Dla zawodniczek BALTICA POLAND był to pierwszy wyjazd na zwody ogólnoświatowe i za razem pierwszy wyjazd za ocen do USA. Spełniło się marzenie, o którym marzy każda rozpoczynająca uprawianie tego sportu dziewczyna - znaleźć się w kolebce cheerledingu w USA, rywalizować na jednej scenie z najlepszymi na świecie zespołami, które zna się z filmów i zdjęć, doświadczyć emocji i wrażeń tej najważniejszej na świecie imprezy, poczuć ducha cheerleadingu na najwyższym światowym poziomie.

24-25.04.2017r.
Po 21 godzinach lotu – Warszawa – Frakfurt (Niemcy) – Toronto (Canada) – Orlando (USA) dotarliśmy do cudownie ciepłej Florydy. Zamieszkaliśmy tak jak inne reprezentacje na terenie parku Walt Disney World Resort. Miasteczko sportowe od samego rana tętniło życiem. Cudowne słońce, radość i energia w powietrzu przyczyniły się do tego, że każdy trawnik, wolny kawałek boiska zajmowały ćwiczące zespoły.
Po raz pierwszy zobaczyliśmy taką ilość zawodników z różnych państw trenujących o świcie.

26.04.2017r.
Zawody odbywały się oddalonym ok. 15 mim drogi centrum sportowym- ESPN Wide World of Sports. Tam czekały na zawodników dwie olbrzymie świetnie klimatyzowane hale sportowe – J Center i Hp Field House, w których od wczesnych godzin rannych odbywała rywalizacja poszczególnych dywizji. Przed halami wielkie telebimy na bieżąco pokazywały przebieg zawodów z obu hal. Wieloosobowe zespoły cheer ćwiczyły na przylegających do hal boiskach sportowych gromadząc całe tłumy kibiców.
Reprezentacje 75 krajów, duże – liczące ponad 100 osób takie jak USA, Mexico, Chiny czy Filipiny, ale też i malutkie kilku osobowe jak nasza, oczekiwały na swoją kolej prezentacji na sali rozgrzewkowej wśród plątaniny języków, kolorów skóry, wzrostu, barw, kolorowych flag - reprezentacji narodowych.
Wejście na scenę było staranie zaplanowane- tabliczkę z napisem POLAND – niosła amerykańska cheerleaderka, flagę narodową miała zaszczyt wnosić kapitan naszego teamu – Klaudia Wegrzynowska, zaś maskotką i ozdobą naszej reprezentacji była ubrana w strój regionalny – Aleksandra Kaniewska. Pozostała ekipa: zawodniczka rezerwowa, trenerki, kierownik zespołu i menager kroczyli w biało- czerwonych strojach reprezentacyjnych wymachując biało-czerwonymi flagami. To niesamowite przeżycie wkroczyć na tę słynną scenę i stać się częścią barwnego widowiska. Następnie odbyło się ślubowanie zawodników, zaprzysiężenie sędziów – mocne podkreślenie zasady fair play, „czystości” sportu i ducha cheerledingu.
Po ceremonii – euforia, radość i zabawa integracyjna, która zaczęła się już na scenie mistrzostw, aby po chwili przenieść się na bulwar przed halą gdzie odbywała się gigantyczna dyskoteka i międzynarodowe spotkanie integracyjne zawodników i zawodniczek z całego świata. Rozpoczęła się wymiana gadżetów, popisy taneczne, a przy okazji zawieranie nowych międzynarodowych przyjaźni.
W tym czasie trenerzy spotkali się evencie integracyjnym w gronie sędziów i władz ICU. Miło nam było kiedy zobaczyliśmy, że czeka na nas stolik z biało-czerwoną flagą. Rozmawialiśmy o nowych międzynarodowych projektach mających na celu promocję cheerleadingu w naszych krajach, współpracy i wymianie międzynarodowej. Najwięcej propozycji otrzymaliśmy z Japonii i Meksyku ;-)

27.04.2017r
Dzień zawodów Duet BALTICA POLAND rywalizuje w dywizji Freestyle Pom Doubles Senior. Do zawodów zgłosiły się aż 24 duety - to najliczniej obsadzona konkurencja mistrzostw.
Amerykańska organizacja imprezy jest perfekcyjna – otrzymujemy minutowy rozkład startu i opiekuna zespołu, który towarzyszy nam non stop od przyjścia na salę rozgrzewkową.
Na telebimie możemy oglądać występujące przed nami duety, ale nikt z nas nie obserwuje przeciwników jesteśmy skupieni na sobie.
Zaczyna się od zdjęcia teamu, potem przejście na matę rozgrzewkową – mamy tylko 3 min. Dziewczyny tańczą do muzyki, są przygotowane, rozgrzane. Zaraz wychodzą!
Przed nami duet z Brazylii - nerwowo podskakuje rozgrzewa się do ostatniej chwili.
Stoimy za kulisami- na podeście napis START – tam stają dziewczyny - to już za chwilę – nadszedł ten najważniejszy czas - powodzenia! Team Poland….. zaczyna się!
Nie wiele pamiętam z tej 1:30 min prezentacji. Olbrzymi stres i emocje! Gdyby nie włączona kamera, którą trzymałam odruchowo w ręce to nie wiele bym zapamiętała. Kamera rejestruje wszystko i całe szczęście bo tej chwili nie można zapomnieć. Trzeba ją zapamiętać na całe życie! To pierwsze Mistrzostwa ŚWIATA!
Team Poland! Tymi słowami kończy się prezentacja…. Jest! Udało się! Wszystko wyszło, skoczyły, zakręciły, lekko, sprawnie, z gracją . Zrobiły to najlepiej jak potrafiły, jestem zadowolona.
Dziewczyny za sceną zatrzymują się przy telebimie dla zawodniczek, teraz mogą obejrzeć swój występ. Robimy to razem. Na gorąco oceniamy, wiemy co i jak. Co wyszło, co nie wyszło, a co mogło być lepiej wykonane… My już wiemy. Jesteśmy zadowolone, szczęśliwe, spełnione. Teraz wszystko w rękach sędziów, czekamy na ocenę …
Trwa rywalizacja pozostałych duetów – my wystąpiłyśmy jako 12, a po nas jeszcze połowa .
Występy są bardzo zróżnicowane, duety damsko-męskie popisują się trudnymi akrobatycznymi podnoszeniami – rewelacja. Duety damskie prezentują piękne kombinacje soków, piruetów, podnoszeń. Wszyscy prezentują bardzo wysoki poziom wyszkolenia sportowego, tu nie ma złych duetów – tu naprawdę występują mistrzowie swoich krajów. Jestem dumna, że znalazłyśmy się wśród najlepszych na świecie.
Ogłoszenie wyników- olbrzymie emocje . Do ścisłej czołówki przechodzi tylko 9 duetów – one powalczą o miejsca na podium. Niestety nie ma tam naszego duetu.
Pierwszy strat duetu BALTICA w finałach Mistrzostw ŚWIATA kończy się poza ścisłym finałem. Biorąc pod uwagę niesamowitą konkurencję jesteśmy zadowolone z otrzymanych ocen i zmotywowane do dalszej pracy.
Po otrzymaniu kart sędziowskich okazuje się, że od czołówki dzielą nas minimalne różnice punktowe, to jest TO! Czyli idziemy w dobą stronę, ale trzeba pewne elementy dopracować, poprawić, zmienić, a przede wszystkim nie poddawać się. Sędziowie, a jest ich 7 przekazują nam karty oceny, każda karta jest skrupulatnie opisana – więc widać nad czym należy pracować. Dla trenera to kopalnia wiadomości- jestem zachwycona profesjonalizmem komisji sędziowskiej.
Dla nas zawody się skończyły, ale będziemy dopingować pozostałych , oglądać i podpatrywać , uczyć się od najlepszych.

Trenerzy: Alicja Płonka, Mata Taras,
Kierownik zespołu: Mariusz Chudziński
Menager: Joanna Zych- Szpakowska
Zdjęcia: BALTICA TEAM

28.04.2017r.
Kolejny dzień zawodów to finałowe występy najlepszych na świecie zespołów – czołówka światowa od lat jest niezmienna – USA, Japonia, Meksyk, Kanada, ale bardzo kibicuje się zespołom z Europy, które powoli zaczynają przybliżać się poziomem do najlepszych teamów. Miło zobaczyć w tym gronie Czechów, Niemców, Francuzów. Bardzo silną tanecznie reprezentacją jest też Słowenia, z którą zamierzamy nawiązać współpracę.
Występy największych i najchętniej oglądanych teamów cheer; All Girl Premier i Coed Premier są niesamowitym, niezapomnianym przeżyciem.
Skandujący tłum, hala Field House zapchana po brzegi i US National Team, który oglądany na żywo dostarcza zapierających dech emocji.
Tłum ogląda występy na stojąco i długo po występie jeszcze wiwatuje. Nikt nie ma wątpliwości kto jest faworytem tych zawodów. Chociaż to dopiero eliminacje – to i tak wiadomo kto wygra. Canada zaskakuje w pewnych fragmentach układu – nie jest na tyle mocna, żeby wygrać z USA, ale pokazuje że można zaskoczyć nowym rozwiązaniem chorograficznym. Brawo!
Bardzo nam się podoba All Girl US National Team. Piękne wysportowane dziewczyny –atletki, które są profesjonalnie przygotowane, bardzo silne i sprawne – do tego przesympatyczne. Kibicuje im grupa Cheer Mamusiek – tak jak u nas na zawodach – tu niczym się nie różnimy. Amerykanki chętnie pozują z naszym duetem do zdjęć. Gratulujemy i podziwiamy.
Ceremonia zakończenia jest skromna w porównaniu z otwarciem - zamyka ją pokaz krótkiego filmu z przebiegu mistrzostw, który przez cały rok będzie pamiątką i wspomnieniem tych zawodów. Jesteśmy zaszczycone, że w tym kilku tysięcznym tłumie zawodników dostrzeżono również nasz duet – kilku sekundowa migawka z naszym udziałem sprawia nam ogromną radość.
(link do filmiku) https://www.facebook.com/InternationalCheerUnion/ Kończymy Mistrzostwa Świata mocno podbudowane na duchu. Mimo tego że nie dostałyśmy się do ścisłego finału jesteśmy zadowolone z występu, mamy motywację do dalszej pracy, wiemy w jakim kierunku iść, co w sobie doskonalić! A z Polski płyną falami podziękowania i piękne słowa.
Bardzo Wam dziękujemy za wszystkie słowa otuchy, podziękowania - zrobiliśmy co w naszej mocy aby godnie reprezentować Polskę, nasze Miasto Gdańsk i cały polski ruch cheerleadingu.

29.04.2017
Ostatni dzień pobytu to wycieczka do parków rozrywki – Disney`s Hollywood Studios i Epcot – Flower Garden.
W międzyczasie mamy możliwość obserwować w kompleksie Coronado Springs przygotowania i eliminacje w kolejnych zawodów Dance Worlds, w których biorą udział zespoły klubowe z całego świata.
Na zakończenie naszego pobytu odwiedzamy bajeczny park Disney Magic Kingdom – obserwując przepiękny spektakl muzyczno – świetlny, który odbywa się wokół zaczarowanego zamku Kopciuszka - nieodłącznego symbolu bajek Disneya.

30.04.2017
30.04 - Niestety to dzień wyjazdu. Wczesnym rankiem musimy opuścić gościnne miasteczko Disneya , które już od świtu tętni sportowym życiem – bo dla amerykańskich klubów cheerleaders w dalszym ciągu trwa rywalizacja – zawody zakończą się dopiero za 2 dni - 1.05.2017r. Przed nami 24 godziny lotu – Orlando- Montreal- Frankfurt – Warszawa.
W Gdańsku czeka na nas niespodzianka. Zawodniczki z zespołu BALTICA STARS czekają na dworcu PKP z hucznym powitaniem. Bardzo, bardzo dziękujemy – jesteśmy bardzo mile zaskoczone.
Mimo zmęczenia trudno nam się rozstawać. Głową cały czas jesteśmy dalej w sportowym świecie . Musi minąć kilka dni aby przycichły emocje, aby posegregować wspomnienia, obejrzeć zdjęcia i filmy, przegadać, przemyśleć.
Sportowa przygoda życia za nami. Przygoda, o której żadna z nas nigdy nie zapomni, do której będziemy wracać, opowiadać, zachwalać, zachęcać innych do podjęcia próby.
Dziękujemy wszystkim dzięki którym spełniły się nasze marzenia.
MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ , TYLKO TRZEBA WIERZYĆ DO SAMEGO KOŃCA I NIE PODDAWAĆ SIĘ.

Zawodniczki: Aleksandra Kaniewska, Klaudia Węgrzynowska, Natalia Chudzińska
Trenerzy: Alicja Płonka, Mata Taras,
Kierownik zespołu: Mariusz Chudziński
Menager: Joanna Zych- Szpakowska

8.05.2017
PODZIĘKOWANIE
Szczególne podziękowania kierujemy do dyrektor Anny Mrotek – za pomoc w organizacji wyjazdu, opiekę, ogromne wsparcie i promocję.

PARTNEREM wyjazdu Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Cheerleaders 2017, które odbyły się w dniach 25.04 - 30.04.2017 w Orlando na Florydzie jest MIASTO GDAŃSK. Dziękujemy Prezydentowi Miasta Gdańsk – Pawłowi Adamowiczowi za wspieranie sportu młodzieżowego i przyczynienie się do rozwoju cheerleadingu w Gdańsku.

Dziękujemy bardzo za okazane wsparcie finansowe, życzliwość i zaufanie, którym nas obdarzono, dzięki czemu wyjazd na Mistrzostwa Świata Cheerleaders był możliwy!
Zastępca Prezydent a ds. polityki społecznej - Piotr Kowalczuk
Dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego - Grzegorz Szczuka
Dyrektor Biura Prezydenta ds. Sportu - Andrzej Trojanowski
Dyrektor GCPU - Adam Landowski i Radosław Nowak
Poseł do Parlamentu Europejskiego – Jarosław Wałęsa
Poseł do Parlamentu Europejskiego - Bogdan Wenta
Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii diecezji Gdańskiej – Tyberiusz Kroplewski
Dyrektor GOKF – Andrzej Bocian i Beata Skoczek
Rada Pedagogiczna XXI LO - Krystyna Turnowicka
Dyrektor SP 27 – Adam Perzyński
Firma SO STAY HOTEL – Państwo Marianna Sitek – Wróblewska, Piotr Wróblewski

SPONSOREM GŁÓWNYM wyjazdu Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Cheerleaders 2017, które odbyły się w dniach 25.04 - 30.04.2017 w Orlando na Florydzie jest firma PORT SERVICE.
SPONSORZY wyjazdu :
Firma BINGOSPA - Dziękujemy Pani Joannie Zych-Szpakowskiej
Firma PROFIL SHIPYEARD - Państwo Aneta i Mariusz Chudzińscy
Firma VIVADENTAL – Pan Jarosław Szycik
Firma ŻYWIEC S.A. – Bolczak
Firma MILADENT – Pan Dominik Łoś
Firma EXCLUSIVE SPORT – Pan Grzegorz Dziadek
Firma AP CONTROL – Pan Robert Apanasewicz

Osoby prywatne:
Iwona Wenta
Łukasz Kazimierczyk
Grażyna Siemaszko
Łukasz Jurczak
Maciej Brażuk
Piotr Jankowski
Marzena Rykowska – Szweda
Sławomir Radzimiński
Natalia Handke
Wioletta Kamińska
Alina Radecka
Osoby prywatne, których imion i nazwisk nie znamy a które wsparły akcję „American Dream Baltica Cheer” na portalu Pomagam.pl

Dziękujemy
Trenerzy - Alicja Płonka, Mata Taras,
i zawodniczki Reprezentacji Polski – BALTICA POLAND

Dziękujemy Zarządowi POSKIEGO STOWARYSZENIA CHEERLEADERS za nominację na Mistrzostwa Świata Cheerleaders 2017.
Szczególne podziękowania kierujemy do Prezes Anny Polatowskiej – Zegar – za pomoc w organizacji wyjazdu, opiekę, ogromne wsparcie i fantastyczną promocję.


Współpraca

Aktywnie działamy we współpracy z: