X LO

UWAGA! WSZYSTKIE NOWE INFORMACJE BĘDĄ ZAMIESZCZANE NA STRONIE X LO

KLASY POLITECHNICZNE

Klasa przeznaczona dla uczniów zainteresowanych przedmiotami ścisłymi, przygotowująca do studiów na kierunkach politechnicznych, technicznych, informatycznych lub ekonomicznych.

Oferujemy:

 • innowacyjny program nauczania matematyki w wymiarze: (5-5-5),
 • rozszerzony program nauczania fizyki w wymiarze: (2-2-2),
 • zajęcia laboratoryjne z fizyki,
 • zajęcia z wykorzystaniem technik informatycznych,
 • elementy programowania,
 • język angielski specjalistyczny,
 • współpracę z Politechniką Gdańską, Uniwersytetem Gdańskim, Hewelianum.

Zapewniamy:

 • rzetelne przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego,
 • zajęcia w świetnie wyposażonej pracowni fizycznej,
 • wykorzystanie narzędzi TOC podczas prowadzonych zajęć,
 • wyjścia na pokazy i warsztaty.

SAPERE AUDE! Miej odwagę posługiwać się własną mądrością!

Horacy
 • Ewelina Szajdziuk
 • 22/05/2017

GIMNAZJUM NR 25 TO ZWYCIĘZCA II EDYCJI POMORSKICH MECZÓW MATEMATYCZNYCH!!

Wielki finał już za nami! Drużyna w składzie:
Gabriel Kiciński (kapitan), Mikołaj Hang, Jan Borowski, Emilia Falkowska, Marcin Gajkowski, Igor Grybek, Krzysztof Hajderek, Karolina Kindler, Jan Południewski oraz Mateusz Raczkowski
27 kwietnia br. wygrała finałowy mecz z Gdańskim Autonomicznym Gimnazjum na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UG.

Walka była zacięta i wyrównana 39:37,5. Jednak ostatecznie to nasi zawodnicy okazali się najlepszą drużyną matematyczną w województwie i zdobyli puchar zwycięzcy II edycji PMM.

http://www.bezrutyny.pl/pmm-2016-17-runda-pucharowa/

Tradycyjnie dziękuję bardzo zawodnikom za pełną koncentrację podczas meczu, zawodnikom rezerwowym oraz klasie 3e za cudowne dopingowanie naszej drużyny, no i wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki :) Byliście wspaniali!
Szkolny opiekun PMM - Ewelina Szajdziuk
 • Ewelina Szajdziuk
 • 10/04/2017

AWANS DO WIELKIEGO FINAŁU POMORSKICH MECZY MATEMATYCZNYCH!!AWANS DO WIELKIEGO FINAŁU POMORSKICH MECZY MATEMATYCZNYCH!!

ZDJĘCIA
Półfinał już za nami! Drużyna w składzie: Gabriel Kiciński (kapitan), Jan Borowski, Emilia Falkowska, Igor Grybek, Krzysztof Hajderek, Mikołaj Hang, Karolina Kindler, Jan Południewski, Mateusz Raczkowski oraz Igor Sztormowski 6 kwietnia br. wygrała półfinałowy mecz z Gimnazjum nr 24 w Gdyni. Walka była zacięta i wyrównana 40:40, a o sukcesie zadecydowała dopiero dogrywka, w której pokonaliśmy przeciwników 9:6. Nasi zawodnicy awansowali do wielkiego finału PMM i tym samym są jedną z dwóch najlepszych drużyn matematycznych
w województwie. Naszym ostatnim rywalem będzie drużyna z Gdańskiego Autonomicznego Gimnazjum :)
Tradycyjnie dziękuję bardzo zawodnikom za pełną koncentrację podczas meczu, zawodnikom rezerwowym oraz klasie 3e za dopingowanie naszej drużyny, no i wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki :) Liczę na wielki sukces w finale, który odbędzie się na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UG w Gdańsku już 27 kwietnia.

Szkolny opiekun PMM - Ewelina Szajdziuk
 • Ewelina Szajdziuk
 • 03/03/2017

AWANS DO PÓŁFINAŁU POMORSKICH MECZY MATEMATYCZNYCH!!AWANS DO PÓŁFINAŁU POMORSKICH MECZY MATEMATYCZNYCH!!

ZDJĘCIA
1/4 finału już za nami! Drużyna w składzie: Gabriel Kiciński (kapitan), Jan Borowski, Emilia Falkowska, Igor Grybek, Krzysztof Hajderek, Mikołaj Hang, Karolina Kindler, Jan Południewski, Mateusz Raczkowski oraz Igor Sztormowski 1 marca br. wygrała ćwierćfinałowy mecz z Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sopocie 39:33. Nasi zawodnicy awansowali do 1/2 finału PMM i tym samym są jedną z czterech najlepszych drużyn matematycznych w województwie. Czekamy na kolejnego rywala w półfinale :)

Tradycyjnie dziękuję bardzo zawodnikom za pełną koncentrację podczas meczu, zawodnikom rezerwowym za dopingowanie naszej drużyny oraz wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki :) Liczę na kolejny sukces w następnym meczu 6 kwietnia i awans do finału PMM!!

Szkolny opiekun PMM - Ewelina Szajdziuk
 • Ewelina Szajdziuk
 • 15/02/2017

AWANS DO ĆWIERĆFINAŁU POMORSKICH MECZY MATEMATYCZNYCH!!AWANS DO ĆWIERĆFINAŁU POMORSKICH MECZY MATEMATYCZNYCH!!

ZDJĘCIA
1/8 finału już za nami! Drużyna w składzie: Gabriel Kiciński (kapitan), Jan Borowski, Emilia Falkowska, Igor Grybek, Krzysztof Hajderek, Mikołaj Hang, Karolina Kindler, Jan Południewski, Mateusz Raczkowski oraz Igor Sztormowski w Walentynki 14 lutego br. wygrała kolejny mecz tym razem z I Społecznym Gimnazjum STO w Gdańsku 40:30. Nasi zawodnicy są jak dotąd niepokonani i awansowali do 1/4 finału PMM. Czekamy na kolejnego rywala w ćwierćfinale :)

Dziękuję bardzo zawodnikom za pełną koncentrację podczas meczu, zawodnikom rezerwowym za dopingowanie naszej drużyny oraz wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki :) Liczę na kolejny sukces w następnym meczu już 1 marca i awans do półfinału PMM!!

Szkolny opiekun PMM - Ewelina Szajdziuk
 • Ewelina Szajdziuk
 • 13/01/2017

AWANS DO FAZY PUCHAROWEJ POMORSKICH MECZY MATEMATYCZNYCH!!

Faza grupowa już za nami! Drużyna w składzie: Gabriel Kiciński (kapitan), Jan Borowski, Emilia Falkowska, Marcin Gajkowski, Krzysztof Hajderek, Mikołaj Hang, Karolina Kindler, Jan Południewski, Mateusz Raczkowski oraz Igor Sztormowski w dniu 12 stycznia br. wygrała ostatni mecz fazy grupowej z III Społecznym Gimnazjum STO w Gdańsku 39:29. Nasi zawodnicy są jak dotąd niepokonani i zdobywając komplet punktów awansowali do 1/8 finału z I miejsca w grupie 5.

Dziękuję bardzo zawodnikom za pełną koncentrację podczas meczu, zawodnikom rezerwowym za "super dopingowanie" naszej drużyny oraz wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki :) Liczę na kolejny sukces w następnym meczu już 14 lutego i awans do 1/4 finału PMM!!

Szkolny opiekun PMM - Ewelina Szajdziuk

AWANS DO FAZY PUCHAROWEJ PMM

 • Ewelina Szajdziuk
 • 11/12/2016

KOLEJNY SUKCES SZKOLNEJ DRUŻYNY MATEMATYCZNEJ

Drugi mecz fazy grupowej Pomorskich Meczy Matematycznych za nami !!

Drużyna w składzie: Gabriel Kiciński (kapitan), Emilia Falkowska, Igor Grybek, Krzysztof Hajderek, Mikołaj Hang, Karolina Kindler, Jan Południewski, Mateusz Raczkowski, Maria Ramotowska oraz Igor Sztormowski w dniu 9 grudnia br. wygrała z Gimnazjum nr 7 w Gdańsku 39:25. Nasi zawodnicy po raz kolejny rewelacyjnie rozwiązywali zadania wskazane przez przeciwnika :)

Dziękuję bardzo zawodnikom za pełną koncentrację podczas meczu, kibicom za "super dopingowanie" naszej drużyny oraz wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu sali gimnastycznej, a w trakcie meczu trzymali za nas kciuki :) Liczę na kolejny sukces w następnym meczu już 12 stycznia!!

Szkolny opiekun PMM - Ewelina Szajdziuk

 • Ewelina Szajdziuk
 • 14/11/2016

SUKCES SZKOLNEJ DRUŻYNY MATEMATYCZNEJ

Pierwszy mecz fazy grupowej Pomorskich Meczy Matematycznych za nami !!
Drużyna w składzie: Gabriel Kiciński (kapitan), Jan Borowski, Emilia Falkowska, Marcin Gajkowski, Igor Grybek, Krzysztof Hajderek, Mikołaj Hang, Karolina Kindler, Mateusz Raczkowski oraz Igor Sztormowski w dniu 14 listopada br. wygrała z Gimnazjum nr 53 w Gdańsku 40:13. Nasi zawodnicy rozwiązali bezbłędnie wszystkie wskazane przez przeciwnika zadania :)
Dziękuję bardzo zawodnikom za pełną koncentrację podczas meczu, kibicom z klasy 3e za "super dopingowanie" naszej drużyny i wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki :)
Liczę na kolejne sukcesy w następnych meczach... Najbliższy już 9 grudnia!!

Szkolny opiekun PMM - Ewelina Szajdziuk

SUKCES SZKOLNEJ DRUŻYNY MATEMATYCZNEJ

 • Bożena Jajeśniak
 • 25/10/2016

WYCIECZKA DO BYŁEGO OBOZU KONCENTRACYJNEGO STUTTHOF

5 października 2016 r. klasy 3b, 3d i 3f pojechały na wycieczkę do byłego obozu koncentracyjnego Stutthof. Poznaliśmy tam dokładną historię tego miejsca, ułożenie budynków, baraków. Wycieczka nie należała do najprostszych, ale każdy zdawał sobie sprawę z powagi odwiedzanego obiektu.

Wiktoria Jendrzejewska kl. 3D • Ewelina Szajdziuk
 • 16/09/2016

IB IC - WYJAZD INTEGRACYJNY DO ŁAPINAWe wtorek 13 września 2016 odbył się wyjazd integracyjny klas Ib i Ic. W czasie pobytu w Ośrodku Wypoczynkowym "Dorota" w Łapinie uczniowie uczestniczyli w zajęciach integracyjnych prowadzonych przez instruktorów biura GURU. Razem budowali tratwy z beczek, na których trzeba było pokonać krótki dystans na jeziorze. Uczestniczyli w marszu na orientację i różnych zabawach.
W czasie zajęć uczniowie mieli możliwość uczenia się różnych sposobów bycia razem w grupie i realizowania wspólnych celów w atmosferze zaufania i życzliwości. Było mnóstwo śmiechu i radości. Wszystko "okraszone" zostało pyszną kiełbaską z grilla i ciepłą herbatą.
 • Sylwia Sorn
 • 21/03/2016

UDZIAŁ W „TYGODNIU ZAWODOWCA”

10 marca 2016 r. odbyła się w Zespole Szkół Łączności konferencja "Nowoczesne technologie w edukacji i w biznesie".

Uczniowie klasy 3f i 3g wzięli w niej udział. Celem spotkania było zapoznanie uczniów trzeciej klasy gimnazjum i ich rodziców z nowymi zawodami i technologiami, prezentacja nowych produktów stworzonych przez polskich naukowców i inżynierów oraz procesów ich wytwarzana oraz przedstawienie dynamicznego rozwoju firm i możliwości zatrudnienia, którą gwarantuje kształcenie zawodowe.

Konferencja skierowana była do uczniów klas trzecich gimnazjum, a swoją obecnością zaszczycili ją: wiceprezydent miasta Gdańska Piotr Kowalczuk, prof. dr inż. Andrzej Czyżewski (PG), Maciej Domagalski (SATEL), Maciej Adameczek (LOTOS), Sławomir Wojtacki (SPRINT), Adam Sekuła (SEVENET) oraz prezes ToastMasters Gdynia Piotr Steblik.

TYDZIEŃ ZAWODOWCA

 • Elżbieta Mateja
 • 03/03/2016

DZIEŃ OTWARTY LICEUM ATENEUM

W dniu 02.03.2016r, klasa I A i III F, brały udział w dniu otwartym Liceum Ateneum.
Uczniowie uczestniczyli w warsztatach Kreatywnej Pedagogiki i lekcjach otwartych:

 • Drama? – zawsze udana, czyli jak szybko i łatwo zostać gwiazdą?
 • Język niemiecki dla opornych! Aktywizujące zajęcia z języka niemieckiego.
 • Sala gier- na uczniów czekały liczne zadania np. z matematyki, języka polskiego, historii, fizyki, np. uczniowie z gazetowych rurek tworzyli figury geometryczne i wykonywali wylosowane zadania
Warsztaty Kreatywnej Pedagogiki cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych uczniów, były okazją do wspólnej zabawy i integracji.
Opiekunkami były Panie: Elżbieta Mateja, Irena Gondek, Sylwia Sorn.

DZIEŃ OTWARTY LICEUM ATENEUM

 • Sylwia Sorn
 • 18/01/2016

LEKCJE FIZYKI INACZEJ

Fizyka nie musi być trudna. Można zajęcia przeprowadzić w inny sposób. Liczy się zaangażowanie uczniów, ich pomysłowość, dobra organizacja.
Klasy drugie mogły tego doświadczyć podczas wykonywania pomiarów najprostszych wielkości fizycznych.

LEKCJE FIZYKI INACZEJ

 • Sylwia Sorn
 • 08/12/2015

WIGILIA KLASOWA 3F

22 grudnia klasa 3f spotkała się przy wspólnym stole wigilijnym. Zanim wszyscy zasiedli do poczęstunku mogli zobaczyć jasełka szkolne w wykonaniu klasy 2d oraz występ chóru z XIX LO w repertuarze świątecznym.
Jak co roku składaliśmy sobie najlepsze życzenia, były kolędy, świetna atmosfera, radość z otrzymanych prezentów.

WIGILIA KLASOWA 3F

 • Sylwia Sorn
 • 08/12/2015

PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY

W dniach 2-4 grudnia uczniowie klas trzecich zmierzyli się z zadaniami egzaminacyjnymi. Wszystkim humory dopisywały zarówno podczas przerwy pomiędzy poszczególnymi częściami, jak i po napisaniu testu.
Trzymamy kciuki za wyniki tej diagnozy oraz życzymy powodzenia na sprawdzianie wiedzy w kwietniu.

PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY

 • Sylwia Sorn
 • 17/11/2015

WYJŚCIE DO CENTRUM HEWELIANUM

3 listopada klasa 3e i 3f wybrały się na zajęcia do pracowni Galerii Ruchu w Centrum Hewelianum,. Galeria ruchu to nowoczesna pracownia naukowo-dydaktyczna Centrum Hewelianum, na którą składa się 9 sal ekspozycyjnych i ponad 30 interaktywnych stanowisk dydaktycznych prezentujących zjawisko ruchu w różnych jego postaciach i formach. Pracownia wyposażona została w salę dydaktyczną oraz stanowiska komputerowe umożliwiające podsumowanie uzyskanych wyników oraz wykonanie sprawozdania z przeprowadzonych doświadczeń. Wszyscy dobrze się bawili i wiele nauczyli. E. Szajdziuk, S. Sorn

WYJŚCIE DO CENTRUM HEWELIANUM

 • Sylwia Sorn
 • 17/11/2015

WYJŚCIE DO STARTERA

22 października klasa 2f i 3f mogły uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter. Uczniowie mogli dowiedzieć się podczas nich jakie problemy mogą spotkać młodych przedsiębiorców, od czego zacząć podczas rozpoczynania pracy na własny rachunek, czy zawsze odnosi się sukces.

WYJŚCIE DO STARTERA

 • Alicja Jabłońska
 • 22/10/2015

EDUKACJA MORSKA 2015

2 października 2015 r. uczniowie klasy 2f oraz 2g uczestniczyli w Programie Edukacji Morskiej. Piękne słońce i wiatr sprzyjały zdobywaniu umiejętności żeglarskich: wiązaniu lin, rozwijaniu i zwijaniu żagli, balansowaniu oraz łapaniu wiatru!
Bogatsi w wiedzę, umiejętności i piękne widoki, obdarzeni dyplomami, zakończyliśmy rejs w Gdańskiej Marinie.

 • Jolanta Bednarz
 • 10/09/2015

WYJAZD INTEGRACYJNY KLAS IC i IF

W poniedziałek 7 września 2015 odbył się wyjazd integracyjny klas Ic i If. W czasie pobytu w Ośrodku Wypoczynkowym "Dorota" w Łapinie uczniowie uczestniczyli w zajęciach integracyjnych prowadzonych przez instruktorów biura GURU. Razem budowali tratwy z beczek, na których trzeba było pokonać krótki dystans na jeziorze. Uczestniczyli w marszu na orientację i różnych zabawach.
W czasie zajęć uczniowie mieli możliwość uczenia się różnych sposobów bycia razem w grupie i realizowania wspólnych celów w atmosferze zaufania i życzliwości. Było mnóstwo śmiechu i radości. Wszystko "okraszone" zostało pyszną kiełbaską z grilla i ciepłą herbatą.
Mimo jesiennej, deszczowej, wietrznej, zimnej aury wszystkim dopisywały humory i pogoda ducha.

Wyjazd integracyjny

 • Ewelina Szajdziuk
 • 03/04/2015

WYJŚCIE NA UNIWERSYTET GDAŃSKI W RAMACH ROKU MATEMATYKI NA POMORZU

W dniu 27.03.2015 r klasy dwujęzyczne 1e i 2e oraz klasy politechniczne 1f i 2f uczestniczyły w wycieczce przedmiotowej na Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego, aby wziąć udział w IV Seminarium „Bez matematyki kariery nie zrobisz” organizowanym w ramach „Roku Matematyki na Pomorzu”.
Uczniowie uczestniczyli w wykładach pt. „Do czego historia matematyki może przydać się współczesnemu uczniowi lub nauczycielowi?” oraz „Czy matematyka była potrzebna, czy jest potrzebna?” prowadzonymi przez doktorów i profesorów Uniwersytetu Gdańskiego.
Klasy wzięły również czynny udział w warsztatach zgrupowanych w blokach tematycznych „O historii matematyki” oraz „O zastosowaniach matematyki”, gdzie zmierzyli się z ciekawymi zagadkami, oraz mieli okazję zwiedzić wystawę o studiowaniu na kierunku Matematyka (UG), skorzystać z salonu gier, a także z możliwości układania tangramów.
Na koniec wycieczki każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy dyplom oraz wylosował nagrodę :)

Rok matetmatyki na Pomorzu

 • Sylwia Sorn
 • 27/02/2015

WIZYTA W CENTRUM HEWELIANUM

27 lutego klasy politechniczne naszej szkoły wybrały się na zwiedzanie wystaw i warsztaty do Centrum Hewelianum. Brali oni udział w warsztatach pt "W krainie ciekłego mrozu".
Wystawy, które mogli obejrzeć to: Energia,niebo i słońce, Dookoła świata, Łamigłówka, Wehikuł czasu.

Wizyta w Centrum Hewelianum


Współpraca

Aktywnie działamy we współpracy z: