KLASY MEDYCZNE

Interesuje Cię człowiek, przyroda, zwierzęta? Lubisz eksperymentować? Chcesz nieść pierwszą pomoc?
Odpowiedzią na Twoje zainteresowania jest klasa biologiczno-chemiczna „medyczna”.

Oferujemy:

• rozszerzony program nauczania chemii w wymiarze: (2-2-2),
  • rozszerzony program nauczania biologii w wymiarze: (2-2-2),
  • język angielski specjalistyczny,
  • praktyczne zajęcia z ratownictwa medycznego,
  • wykonywanie ciekawych doświadczeń w dobrze wyposażonym laboratorium,
  • interesujące zajęcia z wykorzystaniem technik informatycznych,
  • współpracę z uczelniami wyższymi m.in. Gdańskim Uniwersytetem Medycznym.

Zapewniamy:

• rzetelne przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego z nauk przyrodniczych,
  • interesujące zajęcia w dobrze wyposażonych pracowniach,
  • rzetelne przygotowanie do nauki szkołach ponadgimnazjalnych w klasach biologiczno-chemicznych,
  • nabycie umiejętności niesienia pierwszej pomocy,
  • zajęcia prowadzone w miłej atmosferze.

Klasa medyczna przeznaczona dla osób, które w przyszłości chciałyby studiować na:

• akademii medycznej na kierunkach takich jak: analityka medyczna, farmacja, fizjoterapia, kosmetologia, wydział lekarski, pielęgniarstwo, stomatologia,
  • akademii wychowania fizycznego na kierunkach takich jak: rehabilitacja ruchowa, turystyka i rekreacja, wychowanie fizyczne,
  • na kierunkach przyrodniczo - rolniczych.

• Małgorzata Prabucka
  • 05/06/2016

ZAJĘCIA W EXPERYMENCIE

W czwartek 28 kwietnia 2016 r. grupa medyczna z klasy II przebywała na zajęciach w laboratorium w Gdyni.
Podczas warsztatów izolowaliśmy DNA bakterii i nasze. Po kilku godzinach mogliśmy zobaczyć efekty naszej pracy. Dokonaliśmy wizualizacji DNA w żelu agarowym.
Zajęcia były bardzo ciekawe, mogłyśmy samodzielnie pracować z profesjonalnym sprzętem.

ZAJĘCIA W EXPERYMENCIE

• Małgorzata Prabucka
  • 05/06/2016

BAKTERIE W NAS I WOKÓŁ NAS

Dnia 25 kwietnia 2016 klasa 1G – grupa medyczna, brała udział w zajęciach w profesjonalnym laboratorium mikrobiologicznym. Zajęcia odbywały się w Centrum Nauki Eksperyment - Gdynia.
Uczniowie wykonywali posiewy z wszelkiego rodzaju bakterii, badali je pod mikroskopem a dnia 27 kwietnia wrócili do Gdyni, żeby sprawdzić i podsumować wyniki swojej pracy.
Uczniowie byli pod opieką pani Małgorzaty Prabuckiej i pani Ewy Garczewskiej.

BAKTERIE W NAS I WOKÓŁ NAS

• Katarzyna Czarnobaj
  • 18/04/2016

GRUPA MEDYCZNA KLASA IIC - WARSZTATY CHEMICZNE

12.04.16r. uczennice z klasy 2c (grupa medyczna) uczestniczyły w warsztatach chemicznych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego.
Podczas samodzielnej pracy przy stołach laboratoryjnych poparły doświadczeniami wiedzę zdobytą na lekcjach chemii: otrzymywanie kwasów, zasad i soli, określanie pH roztworów czy identyfikowanie produktów gazowych reakcji chemicznych.
Zdobyły też umiejętności z zakresu obsługi urządzeń chemicznych i sprzętu laboratoryjnego, a nawet fachowego składania fartuchów laboratoryjnych.
Dodatkowo obejrzały atrakcyjne pokazy chemiczne: „chemiczne wodorosty” - barwne krzemiany, katalityczny rozkład nadtlenku wodoru czy utleniające właściwości chloranów(V).

WARSZTATY NA UG

• Dorota Zwiefka
  • 01/02/2016

ZAJĘCIA NA UNIWERSYTECIE GDAŃSKIM - GRUPA MEDYCZNA KLASA 1 G

Grupa medyczna klasy I g brała udział w zajęciach labolatoryjnych, które odbywały się na Uniwersytecie Gdańskim na Wydziale Chemii.
Podczas doświadczeń uczniowie badali własciwości pierwiastków chemicznych – sodu, magnezu. Rozdzielali składniki mieszaniny różnymi metodami.
Każde doświadczenie wymagało uzupełnienia informacji w kartach pracy przygotowanych przez studentów Wydziału Chemii.

ZAJĘCIA NA UG

• Dorota Zwiefka
  • 24/01/2016

WARSZTATY "SPOTKANIE Z EKSPERYMENTEM CHEMICZNYM"

W dniu 19 stycznia 2016 r. grupa medyczna klasy 1 g brała udział w warsztatach chemicznych "Spotkanie z eksperymentem chemicznym".
Warsztaty miały miejsce w CKUiZ nr 2 w Gdańsku (dawny Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego i Chemicznego w Gdańsku ).
Podczas warsztatów uczniowie badali własciwości kwasów i wodorotlenków.

WARSZTATY "SPOTKANIE Z EKSPERYMENTEM CHEMICZNYM"

• Marta Franciszkowicz-Żuk
  • 24/04/2015

WIZYTA W FIRMIE "ZIAJA"

W dniu 15.04.2015 uczennice klasy medycznej uczestniczyły z zajęciach laboratoryjnych Firmy "Ziaja". Dziewczyny samodzielnie wykonały żel pod prysznic i krem do ciała, każda z nich dobrała swój zapach i kolor. To była świetna zabawa.

Wizyta w firmie "Ziaja"

• Marta Franciszkowicz-Żuk
  • 21/04/2015

WIZYTA W GUM

W dniu 13.04.2015 klasa Ic (grupa medyczna) uczestniczyła w pokazach chemicznych na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Dzięki możliwościom stwarzanym w ramach warsztatów, uczennice rozwinęły posiadane umiejętności, rozbudziły ciekawość i apetyt na wiedzę.

Wizyta w GUM