X LO

UWAGA! WSZYSTKIE NOWE INFORMACJE BĘDĄ ZAMIESZCZANE NA STRONIE X LO

KLASY INTEGRACYJNE

12 LAT INTEGRACJI W NASZYM GIMNAZJUM

W 2003 roku pojawili się u nas pierwsi uczniowie niepełnosprawni. Od początku zostali życzliwie przyjęci w szeregi uczniów naszego gimnazjum. Aktywnie uczestniczą w życiu naszej szkoły, dzieląc się radościami i troskami z innymi uczniami. Obecnie w szkole uczy się 14 uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego.
Uczniowie z klas integracyjnych, aktywnie uczestniczą w życiu szkoły. Wyjeżdżają na wycieczki, biorą udział w konkursach, działają w Samorządzie Uczniowskim, należą do kół zainteresowań, angażują się w akcje charytatywne i wszelkich imprezy organizowanych na terenie szkoły.
Dążymy do tego aby szkoła była miejscem, w którym każdy uczeń może zaspokajać potrzebę uznania, akceptacji, samorealizacji i aktywnego twórczego działania.
Wychowawcy podejmują działania mające na celu integrowanie zespołów klasowych poprzez organizowanie różnorodnych wycieczek, wyjść między innymi do: kin, muzeów, filharmonii oraz imprez klasowych, takich jak: Dzień Chłopaka, Andrzejki, Mikołajki, wigilie klasowe, zabawę karnawałową.
Największym przedsięwzięciem Zespołu ds. Integracji jest organizowanie dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych od 9 lat konkursu edukacyjno – plastycznego.
W tym konkursie każde dziecko, bez względu na swoje dysfunkcje, ma możliwość wygrania, osiągnięcia sukcesu. Od dwóch lat najlepsze prace plastyczne wystawiane są w Galerii Sztuki w Gdańsku. Jest on objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gdańska a od tego roku także Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty.

UCZNIOM W KLASACH INTEGRACYJNYCH ZAPEWNIAMY:

 • Naukę w niewielkich oddziałach klasowych (do 20 uczniów).
 • Obecność podczas zajęć drugiego nauczyciela wspierającego.
 • Indywidualizację procesu nauczania dot. realizowanych treści, metod, form pracy.
 • Bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych oraz dodatkowe zajęcia specjalistyczne(rewalidacja indywidualna, socjoterapia).
 • Konsultacje nauczycieli dla uczniów i rodziców.
 • Pracę z uczniem ukierunkowaną na rozwijanie indywidualnych zdolności, minimalizowanie istniejących zaburzeń rozwojowych, rozwijanie umiejętności współżycia i współpracy w grupie.
I jeszcze jedna dobra wiadomość – po kilku latach starań w końcu znikną w naszej szkole bariery architektoniczne. Pojawią się podjazdy, dostosowane toalety.
A póki co – dotarcie na wszystkie konieczne zajęcia umożliwia nam schodołaz.

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi

Jan Paweł II
 • Anna Wójcik
 • 15/12/2016

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Dnia 7 grudnia nasze gimnazjum obchodziło Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji uczniowie mogli uczestniczyć w licznych zabawach zorganizowanych na terenie naszej szkoły.
Wszędzie ponaklejane zostały hasła głoszące jednakowe szanse, przyjaźń i zrozumienie. Ze szkolnego radiowęzła płynęła muzyka wielu utalentowanych twórców- np. Andrea Bocelliego.
Gimnazjaliści mogli nauczyć się alfabetu palcowego- migali swoje imię, alfabetu brajla -odczytując przygotowane przez nauczycieli fiszki brajlowskie, w goglach brajlowskich posegregować wielokulturowe materiały i wiele innych. Wszyscy dobrze się bawili.

Organizator: Anna Wójcik wraz z nauczycielami wspomagającymi

Gra terenowa

 • Bożena Jajeśniak
 • 25/10/2016

WYCIECZKA DO BYŁEGO OBOZU KONCENTRACYJNEGO STUTTHOF

5 października 2016 r. klasy 3b, 3d i 3f pojechały na wycieczkę do byłego obozu koncentracyjnego Stutthof. Poznaliśmy tam dokładną historię tego miejsca, ułożenie budynków, baraków. Wycieczka nie należała do najprostszych, ale każdy zdawał sobie sprawę z powagi odwiedzanego obiektu.

Wiktoria Jendrzejewska kl. 3D • Anna Wójcik
 • 20/09/2016

FESTYN Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA FAS

Dnia 09.09 2016 chętni uczniowie z klas II g i III d uczestniczyli w festynie z okazji Światowego Dnia FAS. Z zainteresowaniem oglądali ciekawy performance przygotowany przez uczniów gdańskiego liceum, puszczali latawce i integrowali się z uczniami gdańskich szkół.

Wśród zaproszonych gości była także Pani Dorota Zawadzka co było dodatkową atrakcją dla uczniów.
Kinga Burzyńska i Anna Wójcik • Sylwia Kotowicz
 • 25/04/2016

GRATULACJE! NASI UCZNIOWIE ZDOBYLI I MIEJSCA W IX FESTIWALU "MORE THAN WORDS"


I MIEJSCE w kategorii zespół instrumentalno-wokalny:
Mila Jankowska klasa 2d,
Julia Szerszon klasa 2d,
Weronika Sząszor klasa 2d,
Julia Korcz klasa 2e,
Stanislas Roesler klasa 2e.


I MIEJSCE w kategorii śpiew solo z własnym akompaniamentem:
Nikola Nerc klasa 2e

WYRÓŻNIENIE w kategorii poezja:
Kornelia Labuda klasa 1gWszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów
Sylwia Kotowicz
Kamila Budzyńska- Ślimak
Agnieszka Loebl-Wysocka.


 • Mariusz Kułakowski
 • 31/03/2016

XV WOJEWÓDZKI KONKURS TWÓRCZOŚCI REGIONALNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY

Z przyjemnością zawiadamiamy, że

Mikołaj Janowski z klasy 2d otrzymał III nagrodę
w XV Wojewódzkim Konkursie Twórczości Regionalnej Dzieci i Młodzieży "Mój Region" w kategorii rysunek.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 • Cecylia Gala
 • 05/02/2016

IID W EUROPEJSKIM CENTRUM SOLIDARNOŚCI

14 marca 2016 r. całą klasą poszliśmy na zajęcia do Europejskiego Centrum Solidarności na warsztaty „Jak dobrze mieć sąsiada!”.
Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o sąsiadach Polski, ich mieszkańcach, kulturze i położeniu na mapie Europy. Układaliśmy duże puzzle, które pozwoliły nam sprawdzić naszą wiedzę.
Wiktoria Jendrzejewska, 2D

IID W ESC

 • Cecylia Gala
 • 05/02/2016

CHEMIA NA TALERZU

Dnia 28 stycznia br odbyły się na terenie naszej szkoły warsztaty chemiczne pt:” Chemia na talerzu”. Zajęcia skierowane były do uczniów integracyjnych klas VI tych. Prowadzone były przez panią mgr Dorotę Zwiefkę przy czynnym i zaanagażowaniu udziale uczniów klas I i III.
Młodzież mogła się z nich dowiedzieć m.in. jak wykryć biało w mleku, co się stanie gdy dodamy proszek do pieczenia do octu i wiele innych. Wszystkim dopisały dobre humory i dużo radości.

CHEMIA NA TALERZU

 • Bożena Jajeśniak
 • 26/11/2015

IID W CENTRUM HEWELIANUM

W dniu 19 listopada 2015 r. cała klasa 2D odwiedziła Centrum Hewelianum, pod opieką pań Bożeny Jajeśniak i Anny Wójcik. Na wystawie interaktywnej „Dookoła świata” bardziej zapoznaliśmy się z roślinnością i zwierzętami zamieszkującymi różne kontynenty naszego świata, wypełniając karty pracy.
Na lekcji „Gwiezdny ogród” dowiedzieliśmy się, jak rozpoznawać na niebie Wielką Niedźwiedzicę. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Wiktoria Jendrzejewska 2D

IID w Centrum Hewelianum

 • Magdalena Niemkiewicz
 • 06/11/2015

PROJEKT EDUKACYJNY KLASY II D


W sobotę 10 października 2015 roku uczniowie z klasy 2d przyszli do szkoły, aby w ramach obowiązkowego projektu edukacyjnego dokończyć dekorowanie sali nr 15, czyli crazy room’u „nie z tej ziemi”. Naszą pracę rozpoczęliśmy o godzinie 9-tej.
Każdy uczeń miał do zrealizowania określone zadanie i od razu zabrał się do jego wykonywania. Pod opieką p.Bożeny Jajeśniak, p.Urszuli Kamińskiej i p.Magdaleny Niemkiewicz zrobiliśmy makiety planet, które odwiedzał Mały Książę.
Dziewczyny zdecoupagowały przygotowane wcześniej przez chłopaków biurko, zmieniając je w biurko bankiera. Powstała także pustynia i miękka chmurka. Nie mogło oczywiście zabraknąć samolotu wykonanego z kartonu przez męską część naszej klasy oraz dużej ilości gwiazd, które dzielnie wycinała i malowała grupa dziewczyn. Mimo że mięliśmy dużo do zrobienia, nie zabrakło nam dobrej zabawy i dobrego humoru. Całą pracę skończyliśmy około godziny 17-tej.

Wiktoria Jendrzejewska

 • Kamila Budzyńska-Ślimak
 • 05/10/2015

EDUKACJA MORSKA KLASA IIg i IIb

My również spróbowaliśmy swoich sił na żaglach. Ponieważ nie było to nasze pierwsze doświadczenie to całkiem nieźle nam poszło.

Kamila Budzyńska-Ślimak

EDUKACJA MORSKA

 • Sylwia Kotowicz
 • 26/09/2015

GRA TERENOWA W PARKU OLIWSKIM

W dniu 15 września uczniowie klas: 2a, 2e, 2f, 2g wzięli udział w krajoznawczej, integracyjnej grze terenowej opartej na zasadach zawodów na orientację w Parku Oliwskim. Uczniowie otrzymali profesjonalną mapę terenu oraz zadania do wykonania. Rozwiązywali zagadki krajoznawcze, przyrodnicze i historyczne oraz uczestniczyli w zabawach integracyjnych. W parku znajduje się wiele ciekawych pomników przyrody, które uczniowie mieli okazję zobaczyć. Dopisały nam humory i słoneczna pogoda.
Sylwia Kotowicz, Małgorzata Solowska, Alicja Jabłońska, Kamila Budzyńska -Ślimak.

Gra terenowa

 • Bożena Jajeśniak
 • 08/09/2015

WIZYTA W KRĘGIELNI

 • Wioleta Lewkowicz
 • 31/03/2015

TARGI SZKÓŁ ZAWODOWYCH

20 marca uczniowie klasy III d integracyjno-turystycznej wzięli udział w Targach Szkół Zawodowych i Pracodawców w Pomorskich Szkołach Rzemiosł.
Mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkolnictwa zawodowego w Gdańsku. Uzyskane informacje ułatwią im podjęcie decyzji w wyborze dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Targi szkół zawodowych

 • Wioleta Lewkowicz
 • 28/03/2015

DZIEŃ OTWARTY W NASZYM GIMNAZJUM - KLASA 3D

26 marca poszaleliśmy, pięknie przywitaliśmy i ugościliśmy wszystkich zainteresowanych przyszłych absolwentów szkół podstawowych z rodzicami. Opowiadaliśmy chętnie o naszej klasie i szkole, przy tym super się bawiliśmy.

Dzień Otwarty


Współpraca

Aktywnie działamy we współpracy z: