X LO

UWAGA! WSZYSTKIE NOWE INFORMACJE BĘDĄ ZAMIESZCZANE NA STRONIE X LO

KLASY DWUJĘZYCZNE

Klasy z wykładowym językiem angielskim

Absolwenci tych klas z powodzeniem kontynuują naukę w renomowanych liceach ogólnokształcących w Trójmieście.
Nauka w oddziale dwujęzycznym daje uczniom wysoki poziom wiedzy oraz doskonałą znajomość języka angielskiego. W programie przewidziano min.:
 • sześć przedmiotów nauczanych dwujęzycznie,
 • język angielski w wymiarze: (6-6-6),
 • przygotowanie do egzaminów Cambridge,
 • zajęcia z native speakere’m,
 • przygotowanie do konkursów językowych,
 • teatr anglojęzyczny,
 • zagraniczne wyjazdy językowe (Erasmus+, e-Twinning, Młodzież w Działaniu),
 • współpraca z Instytutem Anglistyki Uniwersytetu Gdańskiego,
 • zajęcia językowe wzbogacone o elementy wiedzy o literaturze, historii i kulturze brytyjskiej i amerykańskiej,
 • warsztaty Creative Writing oraz tłumaczeniowe,
 • wyjścia na wystawy i debaty organizowane przez American Corner i British Council,
 • zajęcia dodatkowe profilowane w wymiarze: (2-2-2):
  - Liberal Studies Club – międzyprzedmiotowy anglojęzyczny fakultet humanistyczny
  - Science Club - międzyprzedmiotowy anglojęzyczny fakultet nauk ścisłych
Gimnazjum nr 25 w Gdańsku otrzymało CERTYFIKAT EUROPEAN LANGUAGE LABEL, przyznawany w konkursie European Language Label organizowanym przez Komisję Europejską.
Jesteśmy jedynym w województwie pomorskim gimnazjum, które umożliwia uczniom zdawanie w szkole międzynarodowych egzaminów językowych Cambridge, które zwalniają ze sprawdzianów uzdolnień kierunkowych do szkół ponadgimnazjalnych.
Uczniowie klas dwujęzycznych mają bezpłatną możliwość napisania próbnego egzaminu PE, FCE i CAE sprawdzanego przez licencjonowanych egzaminatorów Uniwersytetu w Cambridge!

Frequently Asked Questions

‘Klasa dwujęzyczna’ oznacza, że na niektórych przedmiotach uczniowie będą poznawać treści określone w podstawie programowej po polsku (pierwszy język) i po angielsku (drugi język).
Matematyka, fizyka, geografia, biologia, historia i wos.
Wyboru podręcznika dokonują co roku we wrześniu nauczyciele angielskiego. Przez ostatnie cztery lata klasy pierwsze dwujęzyczne zaczynały pracę na poziomie B1+.
Będzie się składała z trzech części: rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstu czytanego i testu leksykalno – gramatycznego. Pytania będą zarówno zamknięte jak i otwarte. Sprawdzian będzie podobny do egzaminu PET.
Będzie to rozmowa kandydata z dwuosobową komisją. Każdy kandydat losuje trzy pytania, następnie ma kilka minut, aby się przygotować i w końcu rozmawia z komisją przez około 10 minut.
Przykładowe pytania:
• Describe your best friend. (obszar tematyczny -życie rodzinne i towarzyskie)
• Describe your best holiday (obszar tematyczny - transport i podróże)
• What is your favourite school subject? (obszar tematyczny - nauka i technika)
W naszej szkole prowadzone są zajęcia dodatkowe z wielu przedmiotów, jak również zajęcia artystyczne i sportowe. Każdy uczeń klasy dwujęzycznej może wybrać te zajęcia, które interesują go najbardziej.
Nauczyciele nie będą mówić cały czas po angielsku. Na lekcji przede wszystkim zdobywamy wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej danego przedmiotu. Zwłaszcza, że egzamin gimnazjalny uczniowie piszą w języku polskim. Nie może dojść do sytuacji, w której uczeń nie zna terminologii w języku polskim. W wypadku trudnych tematów, ilość angielskiego na lekcji może być mniejsza, w przypadku łatwych większa.
 • Ewelina Szajdziuk
 • 22/05/2017

GIMNAZJUM NR 25 TO ZWYCIĘZCA II EDYCJI POMORSKICH MECZÓW MATEMATYCZNYCH!!

Wielki finał już za nami! Drużyna w składzie:
Gabriel Kiciński (kapitan), Mikołaj Hang, Jan Borowski, Emilia Falkowska, Marcin Gajkowski, Igor Grybek, Krzysztof Hajderek, Karolina Kindler, Jan Południewski oraz Mateusz Raczkowski
27 kwietnia br. wygrała finałowy mecz z Gdańskim Autonomicznym Gimnazjum na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UG.

Walka była zacięta i wyrównana 39:37,5. Jednak ostatecznie to nasi zawodnicy okazali się najlepszą drużyną matematyczną w województwie i zdobyli puchar zwycięzcy II edycji PMM.

http://www.bezrutyny.pl/pmm-2016-17-runda-pucharowa/

Tradycyjnie dziękuję bardzo zawodnikom za pełną koncentrację podczas meczu, zawodnikom rezerwowym oraz klasie 3e za cudowne dopingowanie naszej drużyny, no i wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki :) Byliście wspaniali!
Szkolny opiekun PMM - Ewelina Szajdziuk
 • Ewelina Szajdziuk
 • 10/04/2017

AWANS DO WIELKIEGO FINAŁU POMORSKICH MECZY MATEMATYCZNYCH!!AWANS DO WIELKIEGO FINAŁU POMORSKICH MECZY MATEMATYCZNYCH!!

ZDJĘCIA
Półfinał już za nami! Drużyna w składzie: Gabriel Kiciński (kapitan), Jan Borowski, Emilia Falkowska, Igor Grybek, Krzysztof Hajderek, Mikołaj Hang, Karolina Kindler, Jan Południewski, Mateusz Raczkowski oraz Igor Sztormowski 6 kwietnia br. wygrała półfinałowy mecz z Gimnazjum nr 24 w Gdyni. Walka była zacięta i wyrównana 40:40, a o sukcesie zadecydowała dopiero dogrywka, w której pokonaliśmy przeciwników 9:6. Nasi zawodnicy awansowali do wielkiego finału PMM i tym samym są jedną z dwóch najlepszych drużyn matematycznych
w województwie. Naszym ostatnim rywalem będzie drużyna z Gdańskiego Autonomicznego Gimnazjum :)
Tradycyjnie dziękuję bardzo zawodnikom za pełną koncentrację podczas meczu, zawodnikom rezerwowym oraz klasie 3e za dopingowanie naszej drużyny, no i wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki :) Liczę na wielki sukces w finale, który odbędzie się na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UG w Gdańsku już 27 kwietnia.

Szkolny opiekun PMM - Ewelina Szajdziuk
 • Sylwia Kotowicz
 • 27/03/2017

ERASMUS+ KULTURKIOSK W BERLINIE

ERASMUS+ KULTURKIOSK W BERLINIE

W dniach od 7 - 13 marca odbyło się spotkanie nauczycieli i uczniów z klasy 3a i 3e w Berlinie w ramach projektu Erasmus+ Kulturkiosk.
Przyjechali nauczyciele oraz po pięciu uczniów z 6 krajów: Austrii, Niemiec, Polski, Finlandii,Grecji i Włoch.
Było to już kolejne spotkanie połączone z pracą nad interaktywnym przewodnikiem po muzeach. Czas wspólnie spędzony był pełen wrażeń i pozytywnych emocji.
Te wspaniałe chwile będziemy zawsze pamiętać, a przyjaźnie pozostaną na zawsze.

Koordynator projektu Katarzyna Słaba oraz Sylwia Kotowicz
 • Sylwia Kotowicz
 • 20/03/2017

IX Wojewódzki Konkurs Miłość w Poezji i Muzyce Różnych Narodów im. Alicji Dron

IX Wojewódzki Konkurs Miłość w Poezji i Muzyce Różnych Narodów im. Alicji Dron w Zespole Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku.

Zapraszamy uczniów gimnazjów województwa pomorskiego do wzięcia udziału w konkursie, który odbędzie się 25 kwietnia 2017 (wtorek) o godz.9:00 w ZSSiO przy ul. Subisława 22.
Regulamin Konkursu:
1. Konkurs ma formułę otwartą, tzn. zakłada dowolność w doborze repertuaru, w formie oraz języku prezentacji.
2. Jedynym ograniczeniem jest tematyka wybieranych do prezentacji utworów. Muszą one dotyczyć MIŁOŚCI jako tematu przewodniego (Każdorazowo należy określić język prezentacji).
3. Konkurs adresowany jest do uczniów gimnazjów województwa pomorskiego.
4. Nagrody będą przyznawane w trzech kategoriach:
· recytacja poezji
· śpiew – solista
· śpiew – zespół
5. Każda ze szkół może zaprezentować do trzech utworów w dowolnych kategoriach.
6. Czas prezentacji jednego utworu nie powinien przekroczyć 3 minut.

Zgłoszenia na konkurs przyjmuje nauczyciel języka angielskiego Pani SYLWIA KOTOWICZ sala 27 do dnia 31 marca 2017.
W zależności od ilości chętnych nauczyciele j. obcych zorganizują szkolne eliminacje między 3-7 kwietnia.

Zapraszam Sylwia Kotowicz

Regulamin i karta zgłoszeniowa

 • Ewelina Szajdziuk
 • 03/03/2017

AWANS DO PÓŁFINAŁU POMORSKICH MECZY MATEMATYCZNYCH!!AWANS DO PÓŁFINAŁU POMORSKICH MECZY MATEMATYCZNYCH!!

ZDJĘCIA
1/4 finału już za nami! Drużyna w składzie: Gabriel Kiciński (kapitan), Jan Borowski, Emilia Falkowska, Igor Grybek, Krzysztof Hajderek, Mikołaj Hang, Karolina Kindler, Jan Południewski, Mateusz Raczkowski oraz Igor Sztormowski 1 marca br. wygrała ćwierćfinałowy mecz z Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sopocie 39:33. Nasi zawodnicy awansowali do 1/2 finału PMM i tym samym są jedną z czterech najlepszych drużyn matematycznych w województwie. Czekamy na kolejnego rywala w półfinale :)

Tradycyjnie dziękuję bardzo zawodnikom za pełną koncentrację podczas meczu, zawodnikom rezerwowym za dopingowanie naszej drużyny oraz wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki :) Liczę na kolejny sukces w następnym meczu 6 kwietnia i awans do finału PMM!!

Szkolny opiekun PMM - Ewelina Szajdziuk
 • Agnieszka Styła
 • 15/02/2017

WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

15.02.2017 w Gimnazjum nr 27 w Gdańsku odbyła się I edycja Wojewódzkiego Konkursy Wiedzy o Unii Europejskiej: BREXIT - geography, history and culture of the country leaving the European Union' pod patronatem Europosła Jarosława Wałęsy.

Naszą szkołę reprezentowały Zuzanna Klimkiewicz, 3e, Maria Ramotowska, 3e, oraz Jadwiga Przybylska, 2b. Poszło im znakomicie - Zuzia zdobyła II miejsce a Jadwiga III. Nagrodą główną dla trojga najlepszych uczestników konkursu jest wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Serdecznie gratulujemy!!

WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

 • Agnieszka Styła
 • 15/02/2017

V WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

9.02.2017 odbył się V Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych "Szkocja - kraina tajemnic" organizowany przez Pałac Młodzieży w Gdańsku. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny wyłonione w etapie szkolnym - Natalia Szczepańska, 1a i Maria Połeć, 1a, oraz Jadwiga Przybylska, 2b, i Filip Tusk, 2a.
Do ścisłego finału dostali się Jadwiga i Filip, którzy zajęli ostatecznie czwarte miejsce. Oprócz nagród rzeczowych, nasi drugoklasiści zdobyli również punkty do rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej. Pierwszoklasistki także spisały się świetnie - do wejścia do finału zabrakło zaledwie dwóch punktów.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

 • Ewelina Szajdziuk
 • 15/02/2017

AWANS DO ĆWIERĆFINAŁU POMORSKICH MECZY MATEMATYCZNYCH!!AWANS DO ĆWIERĆFINAŁU POMORSKICH MECZY MATEMATYCZNYCH!!

ZDJĘCIA
1/8 finału już za nami! Drużyna w składzie: Gabriel Kiciński (kapitan), Jan Borowski, Emilia Falkowska, Igor Grybek, Krzysztof Hajderek, Mikołaj Hang, Karolina Kindler, Jan Południewski, Mateusz Raczkowski oraz Igor Sztormowski w Walentynki 14 lutego br. wygrała kolejny mecz tym razem z I Społecznym Gimnazjum STO w Gdańsku 40:30. Nasi zawodnicy są jak dotąd niepokonani i awansowali do 1/4 finału PMM. Czekamy na kolejnego rywala w ćwierćfinale :)

Dziękuję bardzo zawodnikom za pełną koncentrację podczas meczu, zawodnikom rezerwowym za dopingowanie naszej drużyny oraz wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki :) Liczę na kolejny sukces w następnym meczu już 1 marca i awans do półfinału PMM!!

Szkolny opiekun PMM - Ewelina Szajdziuk
 • Ewelina Szajdziuk
 • 13/01/2017

AWANS DO FAZY PUCHAROWEJ POMORSKICH MECZY MATEMATYCZNYCH!!

Faza grupowa już za nami! Drużyna w składzie: Gabriel Kiciński (kapitan), Jan Borowski, Emilia Falkowska, Marcin Gajkowski, Krzysztof Hajderek, Mikołaj Hang, Karolina Kindler, Jan Południewski, Mateusz Raczkowski oraz Igor Sztormowski w dniu 12 stycznia br. wygrała ostatni mecz fazy grupowej z III Społecznym Gimnazjum STO w Gdańsku 39:29. Nasi zawodnicy są jak dotąd niepokonani i zdobywając komplet punktów awansowali do 1/8 finału z I miejsca w grupie 5.

Dziękuję bardzo zawodnikom za pełną koncentrację podczas meczu, zawodnikom rezerwowym za "super dopingowanie" naszej drużyny oraz wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki :) Liczę na kolejny sukces w następnym meczu już 14 lutego i awans do 1/4 finału PMM!!

Szkolny opiekun PMM - Ewelina Szajdziuk

AWANS DO FAZY PUCHAROWEJ PMM

 • Sylwia Kotowicz
 • 12/12/2016

UWAGA! KONKURS X MORE THAN WORDS

ZAPROSZENIE   REGULAMIN
Zgłoszenia do etapu szkolnego do 9 lutego 2017 r. Należy przynieść płytę DVD z nagraniem zgodnym z regulaminem konkursu do Pani Sylwii Kotowicz lub do swojego nauczyciela języka angielskiego.

 • Ewelina Szajdziuk
 • 11/12/2016

KOLEJNY SUKCES SZKOLNEJ DRUŻYNY MATEMATYCZNEJ

Drugi mecz fazy grupowej Pomorskich Meczy Matematycznych za nami !!

Drużyna w składzie: Gabriel Kiciński (kapitan), Emilia Falkowska, Igor Grybek, Krzysztof Hajderek, Mikołaj Hang, Karolina Kindler, Jan Południewski, Mateusz Raczkowski, Maria Ramotowska oraz Igor Sztormowski w dniu 9 grudnia br. wygrała z Gimnazjum nr 7 w Gdańsku 39:25. Nasi zawodnicy po raz kolejny rewelacyjnie rozwiązywali zadania wskazane przez przeciwnika :)

Dziękuję bardzo zawodnikom za pełną koncentrację podczas meczu, kibicom za "super dopingowanie" naszej drużyny oraz wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu sali gimnastycznej, a w trakcie meczu trzymali za nas kciuki :) Liczę na kolejny sukces w następnym meczu już 12 stycznia!!

Szkolny opiekun PMM - Ewelina Szajdziuk

 • Alicja Wawrzyniak
 • 19/11/2016

IA IE - WYJŚCIE DO AQUAPARKU W REDZIE

 • Ewelina Szajdziuk
 • 14/11/2016

SUKCES SZKOLNEJ DRUŻYNY MATEMATYCZNEJ

Pierwszy mecz fazy grupowej Pomorskich Meczy Matematycznych za nami !!
Drużyna w składzie: Gabriel Kiciński (kapitan), Jan Borowski, Emilia Falkowska, Marcin Gajkowski, Igor Grybek, Krzysztof Hajderek, Mikołaj Hang, Karolina Kindler, Mateusz Raczkowski oraz Igor Sztormowski w dniu 14 listopada br. wygrała z Gimnazjum nr 53 w Gdańsku 40:13. Nasi zawodnicy rozwiązali bezbłędnie wszystkie wskazane przez przeciwnika zadania :)
Dziękuję bardzo zawodnikom za pełną koncentrację podczas meczu, kibicom z klasy 3e za "super dopingowanie" naszej drużyny i wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki :)
Liczę na kolejne sukcesy w następnych meczach... Najbliższy już 9 grudnia!!

Szkolny opiekun PMM - Ewelina Szajdziuk

SUKCES SZKOLNEJ DRUŻYNY MATEMATYCZNEJ

 • Maria Kalużna
 • 29/09/2016
 • Ewelina Szajdziuk
 • 16/09/2016

IB IC - WYJAZD INTEGRACYJNY DO ŁAPINAWe wtorek 13 września 2016 odbył się wyjazd integracyjny klas Ib i Ic. W czasie pobytu w Ośrodku Wypoczynkowym "Dorota" w Łapinie uczniowie uczestniczyli w zajęciach integracyjnych prowadzonych przez instruktorów biura GURU. Razem budowali tratwy z beczek, na których trzeba było pokonać krótki dystans na jeziorze. Uczestniczyli w marszu na orientację i różnych zabawach.
W czasie zajęć uczniowie mieli możliwość uczenia się różnych sposobów bycia razem w grupie i realizowania wspólnych celów w atmosferze zaufania i życzliwości. Było mnóstwo śmiechu i radości. Wszystko "okraszone" zostało pyszną kiełbaską z grilla i ciepłą herbatą.
 • Elżbieta Mateja
 • 13/09/2016

WYSTAWA BURSZTYNU W EUROPEJSKIM CENTRUM SOLIDARNOŚCI!!!!

W dniu 12.09.2016 klasa II A i II B zwiedzały w Europejskim Centrum Solidarności przepiękną wystawę bursztynowych dzieł sopockiego artysty Lucjana Myrty.

Lucjan Myrta to mistrz bursztynnik, który z okazji swoich 70-tych urodzin udostępnił Gdańskowi swoje dzieła. Wśród nich największe wrażenie robi Bursztynowy Skarbiec- szkatuła, na której wykonanie zużyto 12 ton bursztynu i poświęcono 12 lat pracy. Jest największym przedmiotem wykonanym z bursztynu w dziejach ludzkości, (poświęcony został zmarłej córce Ewelinie). Uwiecznione na jej ścianach obrazy z życia Chrystusa są wyrazem głębokiej religijności Lucjana Myrty.

Lucjan Myrta z bursztynu potrafi stworzyć dosłownie wszystko: kufle, lampy, obrazy, meble. szkatuły, zegary, rzeźby, kabinety::"Sobieski" i "Gdański".

Młodzież mogła też podziwiać dzieło „ Stalaktyty”, na 7 płytach ważące 100kg.

Elżbieta Mateja, Diana Zbonik.
 • Kamila Budzyńska
 • 10/06/2016

RELACJA Z WYCIECZKI DO LONDYNU


 • Sylwia Kotowicz
 • 25/04/2016

GRATULACJE! NASI UCZNIOWIE ZDOBYLI I MIEJSCA W IX FESTIWALU "MORE THAN WORDS"


I MIEJSCE w kategorii zespół instrumentalno-wokalny:
Mila Jankowska klasa 2d,
Julia Szerszon klasa 2d,
Weronika Sząszor klasa 2d,
Julia Korcz klasa 2e,
Stanislas Roesler klasa 2e.


I MIEJSCE w kategorii śpiew solo z własnym akompaniamentem:
Nikola Nerc klasa 2e

WYRÓŻNIENIE w kategorii poezja:
Kornelia Labuda klasa 1gWszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów
Sylwia Kotowicz
Kamila Budzyńska- Ślimak
Agnieszka Loebl-Wysocka.
 • Elżbieta Mateja
 • 22/03/2016

KLASA I A - BOOKON W OLPI

Dnia 21 marca 2016, w pierwszy dzień wiosny, klasa I A uczestniczyła w warsztatach propagujących czytanie i kontakt z książką - BOOKON, które odbyły się w Ogólnokształcącym Liceum Programów Indywidualnych- OLPI w Gdańsku.
W salach lekcyjnych odbywały się spotkania poświęcone literaturze i zagadnieniom związanym z literaturą. Każdy uczestnik mógł swobodnie przechodzić z jednej sali do drugiej, korzystać z wielu form pod okiem specjalisty, mistrza w danej dziedzinie.
Zadania, zajęcia, przygody i konkursy miały związek z literaturą, filmem, poezją, ilustracją i czytaniem książek.

Uczniowie brali aktywny udział w następujących warsztatach:
- Komnata filmu DKF - zajęcia z analizy 3 obszernych fragmentów filmów dla nastolatków SF
- Gotowanie z Mamą Muminka – przygotowywanie smakołyków według przepisu Mamy Muminka
- Gigantyczna gra planszowa (temat: książki), w której figurami są sami uczestnicy
- Flora i fauna w literaturze, w tym bestie - escape room
- Czas się bać – horror w książce i kinie– zajęcia o horrorze w kinie i książce
- Tworzenie filmu poklatkowego
- Komnata Harrego Pottera

Opiekunkami klasy w czasie warsztatów były Panie: Elżbieta Mateja i Cecylia Gala.

BOOKON W OLPI

 • Elżbieta Mateja
 • 03/03/2016

DZIEŃ OTWARTY LICEUM ATENEUM

W dniu 02.03.2016r, klasa I A i III F, brały udział w dniu otwartym Liceum Ateneum.
Uczniowie uczestniczyli w warsztatach Kreatywnej Pedagogiki i lekcjach otwartych:

 • Drama? – zawsze udana, czyli jak szybko i łatwo zostać gwiazdą?
 • Język niemiecki dla opornych! Aktywizujące zajęcia z języka niemieckiego.
 • Sala gier- na uczniów czekały liczne zadania np. z matematyki, języka polskiego, historii, fizyki, np. uczniowie z gazetowych rurek tworzyli figury geometryczne i wykonywali wylosowane zadania
Warsztaty Kreatywnej Pedagogiki cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych uczniów, były okazją do wspólnej zabawy i integracji.
Opiekunkami były Panie: Elżbieta Mateja, Irena Gondek, Sylwia Sorn.

DZIEŃ OTWARTY LICEUM ATENEUM

 • Kamila Budzyńska-Ślimak
 • 11/02/2016

EXPERYMENT 2E i 2A

Dnia 02.02.2016 klasa 2e i 2a odwiedziła Centrum Nauki Experyment w Gdyni.
Poznaliśmy między innymi przykłady maszyn prostych i wykonaliśmy zadania z nimi związane.

EXPERYMENT 2E i 2A

 • Kamila Budzyńska-Ślimak
 • 11/02/2016

WYNIKI KONKURSU "AMERICAN DREAM"

MATEUSZ RACZKOWSKI 2e i BARTOSZ WIERCZIŃSKI 2e

zdobyli IV nagrodę i tytuł laureata w IV Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych "American Dream".
Gratulujemy.
Zdjęcia

 • Sylwia Kotowicz
 • 13/01/2016
 • Agnieszka Styła
 • 22/11/2015

WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH "AMERICAN DREAM"

16 grudnia odbędzie się etap szkolny 4 Wojewódzkiego Konkursu o Krajach Anglojęzycznych organizowanego przez Pałac Młodzieży w Gdańsku. Tematem tegorocznego konkursu jest historia i kultura Stanów Zjednoczonych. W konkursie mogą startować dwuosobowe drużyny.
ZAPISY - p. Styła, sala 25. Jeśli chcecie dostać materiały do nauki, proszę przyjść z pendrivem.


 • Sylwia Sorn
 • 17/11/2015

WYJŚCIE DO CENTRUM HEWELIANUM

3 listopada klasa 3e i 3f wybrały się na zajęcia do pracowni Galerii Ruchu w Centrum Hewelianum,. Galeria ruchu to nowoczesna pracownia naukowo-dydaktyczna Centrum Hewelianum, na którą składa się 9 sal ekspozycyjnych i ponad 30 interaktywnych stanowisk dydaktycznych prezentujących zjawisko ruchu w różnych jego postaciach i formach. Pracownia wyposażona została w salę dydaktyczną oraz stanowiska komputerowe umożliwiające podsumowanie uzyskanych wyników oraz wykonanie sprawozdania z przeprowadzonych doświadczeń. Wszyscy dobrze się bawili i wiele nauczyli. E. Szajdziuk, S. Sorn

WYJŚCIE DO CENTRUM HEWELIANUM

 • Elżbieta Mateja
 • 12/11/2015

WARSZTATY TEATRALNE W TEATRZE WYBRZEŻA

W dniu12.11.2015r klasa I a uczestniczyła w warsztatach teatralnych w Teatrze Wybrzeża.
Celem warsztatów było praktyczne zapoznanie uczestników z językiem teatru poprzez użycie formy dramy, pracę z tekstem czy rekwizytem i ćwiczenia ruchowe. Zajęcia miały charakter interaktywnej zabawy.
Opiekunami klasy w czasie warsztatów były : p. Elżbieta Mateja i p. Irena Gondek.

WARSZTATY

 • Kamila Budzyńska-Ślimak
 • 09/11/2015

GOŚCIE Z UTAH

Naszą szkołę odwiedzili goście ze Stanów Zjednoczonych, a mianowicie stanu Utah, który znajduje się na środkowym zachodzie kraju.
Spotkali się z uczniami klasy IIe, którzy mieli okazję wypytać o życie codzienne, jak i najciekawsze miejsca do zobaczenia w USA.

Kamila Budzyńska-Ślimak

GOŚCIE Z UTAH

 • Kamila Budzyńska-Ślimak
 • 05/10/2015

EDUKACJA MORSKA KLASA IIe i IIg

My również spróbowaliśmy swoich sił na żaglach. Ponieważ nie było to nasze pierwsze doświadczenie to całkiem nieźle nam poszło.

Kamila Budzyńska-Ślimak

EDUKACJA MORSKA

 • Kamila Budzyńska-Ślimak
 • 05/10/2015

WYCIECZKA INTEGRACYJNA - GRA TERENOWA

My?
Jesteśmy całkiem nieźle zintegrowani :), ale chętnie spędzamy razem czas. Również poza murami szkoły.

Klasa IIe i Kamila Budzyńska-Ślimak

WYCIECZKA INTEGRACYJNA

 • Agnieszka Styła
 • 28/09/2015

KONKURS MULTITEST 2015

16.10 Odbędzie się konkurs języka angielskiego MULTITEST.
Tytuł Laurata Multitestu = 5 dodatkowych punktów przy naborze do szkoły ponadgimnazjalnej.
Koszt konkursu - 9 zł
Zapisy- do 7.10 u p. Alicji Wawrzyniak
Godzina i sale zostaną podane, kiedy będzie wiadomo, ilu uczniów zgłosiło się na konkurs.

PS. Drodzy Uczniowie. Uiszczajcie należność brzęczącą monetą! (czyli, że odliczone). W konkursie bierze zwykle udział kilkadziesiąt osób. Jeśli zasypiecie panią Alicję 'dychami', nie będzie w stanie wydać Wam reszty. (Niestety, organizator nie zapewnia garnka jednozłotówek).

 • Agnieszka Styła
 • 28/09/2015

OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA GIMNAZJALISTÓW

Zachęcam do wzięcia udziału w Olimpiadzie. Warto brać udział ponieważ:
-Laureat Olimpiady = przyjęcie do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej (bez względu na profil klasy)
-Finalista Olimpiady = 12 dodatkowych punktów do naboru do szkoły ponadgimnazjalnej

Olimpiada jest bezpłatna. Składa się z 3 etapów. Etapy realizowane są online.

Szczegółowe informacje - http://www.ojag.wsjo.pl/
ZAPISY - do 5.10, p. Agnieszka Styła

 • Agnieszka Styła
 • 16/09/2015

UWAGA!

Szkolny etap konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego odbędzie się 13.11.2015 o godzinie 14.00.
Na konkurs można się zapisać do końca października u nauczycieli języka angielskiego.

 • Maria Kaluzna
 • 31/08/2015

WYNIKI EGZAMINÓW PET 2015

Z przyjemnością przedstawiamy wyniki egzaminu PET 2015. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Oto wyniki:

IMIĘ I NAZWISKO
Kuba Olszak klasa IE
Maria Ramotowska klasa IE
Jakub Mazurkiewicz klasa IE
Adam Marszalec klasa IE
Katarzyna Leśków klasa IE
Anna Chmielewska klasa IE
Igor Sztormowski klasa IE
WYNIK
Pass with Distinction
Pass with Distinction
Pass with Distinction
Pass with Merit
Pass with Merit
Pass with Merit
Pass

Wyniki egzaminu PET 2015

 • Sylwia Kotowicz, Kamila Budzyńska-Ślimak, Marta Samojluk, Agnieszka Styła
 • 30/05/2015

KONCERT FINAŁOWY FESTIWALU MORE THAN WORDS 2015

W dniu 11 maja odbył się Koncert Finałowy Festiwalu More Than Words 2015 w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Nasi utalentowani uczniowie zaprezentowali się znakomicie i zajęli:

I miejsce w kategorii zespół: Agnieszka Chetkowska, Aleksandra Malkowska i Maria Rak

I miejsce w kategorii solo: Nikola Nerc

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Film 1 Film 2

Koncert finałowy

 • Maria Kaluzna
 • 28/04/2015

WYNIKI EGZAMINÓW FCE i CAE

Z przyjemnością informujemy, że wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do egzaminu FCE i CAE w roku szkolnym 2014/2015 – uzyskali bardzo wysokie wyniki. Zdawalność 100%. Serdecznie gratulujemy!
Oto wyniki:

FCE 2015
Magdalena Koszela klasa IIIE
Weronika Kobos klasa IIIE
Jakub Gregorczyk klasa IIIE
Sylwia Kroczek klasa IIIE
Kinga Górska klasa IIIE
Agata Bielecka klasa IIIE
Tomasz Kuraś klasa IIIE
Martyna Wiloch klasa IIIE
Aleksandra Południewska klasa IIIE
Krzysztof Walentukiewicz klasa IIIE
Barbara Swadzyniak klasa IIIE
Maria Rak klasa IIIE
Piotr Kuciewicz klasa IIIF
Natalia Piotrowska klasa IIIE
CAE 2015
Paul Balawajder klasa IIIE

Wyniki FCE i CAEINDYWIDUALNE ŚCIEŻKI EDUKACYJNE (ISE) - JĘZYK ANGIELSKI

“EXPLORING THE LANGUAGE. EXPLORING THE CULTURE.”
Zajęcia przeznaczone dla najzdolniejszych uczniów, wytypowanych przez nauczycieli. Zajęcia mają pomóc uczniom w się do różnego rodzaju konkursów. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i są podzielone na:
 1. LANGUAGE – Oczywiście mnóstwo gramatyki i słownictwa. Postaramy się wspiąć na poziom C1 (CAE=Advanced). Phrasal verbs i idiomy nie będą już takie straszne i choć z początku nie będzie to „as easy as falling off a log” to jeśli będziecie gotowi „to pull out all the stops” po jakimś czasie „the world will be your oyster”.
 2. CULTURE – Będziemy omawiać zagadnienia związane z historią, geografią i kulturą Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Dowiecie się np. kto i po co wybudował Stonehenge, czemu USA zamieniły się z ‘melting pot’ w ‘salad bowl’, gdzie leży wioska Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch i który amerykański filozof prowadził fabrykę ołówków.


KONWERSACJE Z ANGLIKIEM

Konwersacje prowadzi native speaker, Jeremy Pearman. Zajęcia te cieszą się dużą popularnością i zawsze jest dużo chętnych (pomimo, że Jeremy też robi testy ze słówek). Prowadzący jest typowym angielskim dżentelmenem. Lubi herbatkę (zwłaszcza melonową) i ma dwa psy.
Poza tym ma kwalifikacje, którymi może się poszczycić niewiele osób w Polsce, tzn. ma dyplom CELTA i DELTA, które umożliwiają mu pracę w najlepszych szkołach na świecie. A jednak wybrał Polskę i uczniów naszej szkoły.MY INTERPRETATION OF THE WORLD – TEATR ANGLOJĘZYCZNY

Celem zajęć jest szerzenie zainteresowań językowych oraz teatralnych uczniów oraz przygotowanie ich do konkursu teatralnego Hanza.
Jest to Wojewódzki Konkurs Teatrów Obcojęzycznych, gdzie swoich sił próbują grupy teatralne z gimnazjów na terenie całego województwa pomorskiego.
Nasza grupa w roku szkolnym 2009/2010 uzyskała drugie miejsce na tym konkursie, w roku 2010/2011 nagrodę Grand Prix za najlepszą sztukę konkursu, w roku 2011/2012 miejsce pierwsze oraz nagrodę publiczności. W roku 2012/2013 miejsce trzecie, w roku 2013/2014 miejsce drugie oraz miejsce trzecie w roku 2014/2015.
Planujemy oczywiście dalsze sukcesy w tej dziedzinie.LIBERAL STUDIES CLUB

Zajęcia dodatkowe dla uczniów klas 1e. Fakultet dla osób o zainteresowaniach humanistycznych. Tematyka zajęć jest bardzo różnorodna - rozmawiamy o historii, literaturze, kinie, teatrze, sztuce, filozofii. Tłumaczymy fragmenty tekstów, słuchamy muzyki i pijemy herbatę.SCIENCE CLUB

Zajęcia dodatkowe dla uczniów klas 1e. Fakultet dla osób, które interesują przedmioty ścisłe. Na zajęciach uczniowie poznają różne zagadnienia z dziedziny matematyki, fizyki, chemii i geografii.


ZAKRES MATERIAŁU NA SPRAWDZIAN PREDYSPOZYCJI JĘZYKOWYCH DO KLAS DWUJĘZYCZNYCH

NA ROK SZKOLNY 2016/2017


A. Sprawności językowe

1. Sprawność rozumienia ze słuchu:
 • rozumienie ogólnego sensu prostych tekstów
 • rozumienie instrukcji nauczyciela
 • wyszukiwanie informacji szczegółowych w nieskomplikowanych wypowiedziach i dialogach
 • określanie po wysłuchaniu tekstów czy dane zdanie jest prawdziwe czy fałszywe
 • określanie nadawcy wypowiedzi oraz jego intencji
2. Sprawność mówienia:
 • rozumienie prostych pytań oraz udzielanie odpowiedzi
 • formułowanie wypowiedzi o sobie, rodzinie, najbliższym otoczeniu, podróżach, sposobach spędzania wolnego czasu, szkole, sporcie, zdrowiu
 • inicjowanie i podtrzymywanie prostej rozmowy
 • opanowanie poprawnej wymowy w zakresie poznanego materiału językowego
3. Sprawność czytania:
 • rozumienie powszechnie spotykanych tekstów użytkowych : menu, rozkład jazdy, ogłoszenia, reklamy, listy i instrukcje
 • wyszukiwanie konkretnych informacji w prostych tekstach
 • rozumienie ogólnego sensu prostych, adaptowanych tekstów
 • określanie głównej myśli tekstu
 • określanie nadawcy tekstu i jego intencji

B. Zagadnienia z gramatyki języka angielskiego na poziomie B1 według Skali Rady Europy

1. Zdania oznajmujące, pytające i przeczące w czasach:
 • Present Simple
 • Present Continuous
 • Present Perfect (wykorzystanie przyimków for i since oraz przysłówków yet, already, before, never)
 • Present Perfect Continuous
 • Past Simple
 • Past Continuous
 • Past Perfect
 • Future Simple
 • wyrażenie going to oraz czas Present Continuous w opisywaniu przyszłości
 • zdania czasowe (time clauses) z when, as, until, as soon as, after, before
2. Mowa zależna (reported speech)
 • zdania twierdzące, pytające, rozkazujące
3. Strona bierna (passive voice)
4. Zdania podrzędnie złożone
 • przydawkowe określające (defining relative clauses) i nieokreślające (non-defining relative clauses)
 • okolicznikowe celu
 • warunkowe (typu 1, 2 i 3)
5. Konstrukcje bezokolicznikowe i gerundialne po określonych czasownikach
 • grupa czasowników po których używa się obu form bez zmiany znaczenia
6. Pytania
 • ogólne i szczegółowe
 • pośrednie (indirect questions)
 • pytania typu question tags
 • np. It’s cold today, isn’t it?
7. Rzeczownik
 • rzeczowniki policzalne i niepoliczalne
 • rzeczowniki złożone
 • liczba mnoga regularna i nieregularna
 • przedimki: a(n), the, zero
8. Czasownik
 • czasowniki złożone (phrasal verbs)
 • czasowniki modalne w teraźniejszości (can, can’t, could, should, shouldn’t, have to, must, don’t have to, mustn’t , need, may, might)
 • czasowniki modalne w przeszłości np. They should have accepted that job
 • wyrażenie used to
 • wyrażenia przyimkowe np. listen to
9. Przymiotnik
 • stopniowanie regularne i nieregularne, stopień wyższy i najwyższy
 • stopień równy w porównaniach as … as
 • stopień równy przymiotnika z too, enough
 • przymiotniki z –ed i –Ing np. interested i interesting
 • przymiotniki mocne i słabe np. exhausted i tired
 • wyrażenia przyimkowe np. bad at
10. Zaimek
 • zaimki ilościowe (quantifiers) np. much, many, a lot of, little, few itp.
 • zaimki zwrotne i wzajemne
 • Maria Kalużna
 • 26/02/2017

Egzamin Cambridge


Współpraca

Aktywnie działamy we współpracy z: